JusTWar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

vBulletin 3.6.x -> phpbb2 [%100 denendi] (Ayrıntılı Anlat]

3 posters
YazarMesaj
TheGodFather
Üst Düzey AdminTheGodFather

Ruh Hali : vBulletin 3.6.x -> phpbb2 [%100 denendi] (Ayrıntılı Anlat] Artiz10
Oynadığı Oyun : vBulletin 3.6.x -> phpbb2 [%100 denendi] (Ayrıntılı Anlat] 54tg2

Kişi sayfası
Sc Card Sc Card: 5000
vBulletin 3.6.x -> phpbb2 [%100 denendi] (Ayrıntılı Anlat] Empty
MesajKonu: vBulletin 3.6.x -> phpbb2 [%100 denendi] (Ayrıntılı Anlat]   vBulletin 3.6.x -> phpbb2 [%100 denendi] (Ayrıntılı Anlat] I_icon_minitimePerş. Ekim 09, 2008 11:33 am

Merhaba arkadaşlar, Ben çok araştırdım. Ama sadece bir-iki yerde buldum. Onlarda iki satır anlatılmış. Fırıldak
Ben zamanında çok araştırdığım bu konu için size yardımcı olayım dedim. Bunu aynı zamanda İlker abimin isteğiyle yaptım.
Öncelikle birinci olarak şu:
Geçişim sasncısızdı bir küçük hata dışında. Başlıkların adlarında sadece değişik karakterler çıktı.
Bunu ben önemsemedim ve inşAllah sizde böyle bir sorun olmaz.
Şimdi adımları söyleyeceğim ama önce indirmemiz gereken bağzı küçük şeyleri indirelim.
Dönüştürücü ve login.php dosyalarını barındıran:

Mesaj Yazmadan Göremessin. Lütfen Kayıt Ol!

(rar şifresi AsilTürk)

ve phpbb 2.0.23: Mesaj Yazmadan Göremessin. Lütfen Kayıt Ol! (Türkçe dil destekli olanı verdim. Kolay olur diye.

Eveet şimdi hazırız ve başlıyoruz.

1. Forum dosyalarının ve veritabanının yedeklerini alıyoruz..

2. Başka bir klasörde ama aynı veri tabanında phpBBmizi kuruyoruz

3. Kurulum tamamlandıktan sonra indirdiğiniz Dönüştürücü klasörünün içindeki vb3_2phpbb klasörünü tüm içeriğiyle yeni kurduğumuz forumun anadizinine atıyoruz.

4. Şimdi tarayıcımız ile http://siteadı.url/forum dizininin adı/vb3_2phpBB/index.php 'yı çalıştırıyoruz.

5. Yanlış hatırlamıyorsam orada 1. - 2. diye 8. tane link var. Bu linklere basınca adımlar yapmış oluyoruz(örneğin mesajları katarmak v.b) Adımların sekizini de yapın.

6. Şimdi de dönüştürüldü. Ancak sorun vbulletinin olduğu dizinde olmaması ve vbulletinin hala kullanılabilmesi. Ama bu sayede risk azalmış oluyor. vBulletin klasörünü silin ve phpbbnizin ismini vbulletin klasörünün ismiyle değiştirin. Bu şekilde herşey forumda eski haline dönüştü.

7. Ama o da ne yönetici paneline geçiş yapamıyorsunuz. O zamanda Dönüştürücü klasöründeki login.php yi ana dizinbe atıp değiştireyim mi sorusuna da evet demek.

Notlar:

- Eğer arama fonksiyonun kullanmak istiyorsanız şu modülü yüklemeniz gerekmektedir: Rebuild Search Index available with ib2phBB. diyo phpbbTürkiye de ama ben yüklemedim arama çalışıyor..

Bu kadar. Forumunuzun keyfini çıkarın. emeğe saygı amacıyla kaynağı belirtin. Saygılar..
http://www.sitecoder.niceboard.biz
Nitrogliserin
Bannedavatar

Kişi sayfası
Sc Card Sc Card: 0
MesajKonu: Geri: vBulletin 3.6.x -> phpbb2 [%100 denendi] (Ayrıntılı Anlat]   vBulletin 3.6.x -> phpbb2 [%100 denendi] (Ayrıntılı Anlat] I_icon_minitimeÇarş. Ekim 22, 2008 4:37 am

Süper, teşekkürler anlatım için Wink
TheGodFather

Oynadığı Oyun : vBulletin 3.6.x -> phpbb2 [%100 denendi] (Ayrıntılı Anlat] 54tg2

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: vBulletin 3.6.x -> phpbb2 [%100 denendi] (Ayrıntılı Anlat]   vBulletin 3.6.x -> phpbb2 [%100 denendi] (Ayrıntılı Anlat] I_icon_minitimePerş. Ekim 23, 2008 5:55 am

np Cool
Game
Çaylak

MesajKonu: Geri: vBulletin 3.6.x -> phpbb2 [%100 denendi] (Ayrıntılı Anlat]   vBulletin 3.6.x -> phpbb2 [%100 denendi] (Ayrıntılı Anlat] I_icon_minitimePerş. Ekim 30, 2008 10:25 am

Teşekkürler
TheGodFather

Kişi sayfası
MesajKonu: Geri: vBulletin 3.6.x -> phpbb2 [%100 denendi] (Ayrıntılı Anlat]   vBulletin 3.6.x -> phpbb2 [%100 denendi] (Ayrıntılı Anlat] I_icon_minitimePerş. Ekim 30, 2008 10:27 am

Np Cool

vBulletin 3.6.x -> phpbb2 [%100 denendi] (Ayrıntılı Anlat]
1 sayfadaki 1 sayfası